Ryanair jūnijā atgriezīsies Izraēlā. Lēto lidojumu kompānija plāno 40 reisus nedēļā

Lielākais Eiropas lēto lidojumu operators Ryanair paziņoja par lidojumu atsākšanu uz Izraēlu no 3. jūnija pēc nesaskaņu atrisināšanas ar Telavivas Ben Guriona lidostu.

Budžeta aviokompānija plāno veikt uz Izraēlu 40 reisus nedēļā pa septiņiem maršrutiem no Grieķijas, Itālijas, Ungārijas, Itālijas un Kipras.

Ryanair uzsāks lidojumus uz Telavivu no Atēnām, Bari, Berlīnes, Budapeštas, Maltas, Milānas un Pafosas.

Tas notiks pēc tam, kad Ben Guriona lidosta piekrita atvērt terminālu 1 budžeta aviokompānijām, kas samazinās nodevas pasažieriem.

Izraēlas galvenā lidosta aizvēra terminālu 1 2023. gada oktobrī pēc situācijas valstī saasināšanās un aviācijas satiksmes krituma. Visi reisi tika koncentrēti galvenajā terminālā 3, kas apkalpo tradicionālās aviokompānijas un kur ir augstākas nodevas.

Ryanair lidoja uz Izraēlu līdz 2023. gada oktobrim. Lēto lidojumu kompānija atjaunoja lidojumus uz Telavivu februārī, taču tikai dažas nedēļas, pēc tam atcēla reisus, jo lidostas nodevas tika paaugstinātas.

“Ryanair vēlas atbalstīt Ben Guriona lidostu un aviācijas ceļojumu atjaunošanu uz/no Izraēlas, taču mēs nevaram to darīt, kā arī lūgt mūsu pasažieriem maksāt augstākas cenas, kad Ben Guriona lidosta turpina turēt terminālu 1 slēgtu un spiež pārcelt mūsu reisus uz dārgo terminālu 3, iekasējot nodevas, kas nekad nav apstiprinātas no Ryanair,” tā aviokompānija skaidroja savu lēmumu.

Cits Eiropas lēto lidojumu operators Wizz Air nolēma neatcelt reisus uz Izraēlu, neskatoties uz paaugstinātām lidostas nodevām, tomēr visas papildu izmaksas pārnesa uz saviem pasažieriem.

Komentēt