Pirmais Eiropas aviokompānija jau testē Starlink lidmašīnā

Latvijas aviokompānija airBaltic kā pirmā Eiropā izmēģināja savā lidmašīnā SpaceX uzņēmuma Ilona Maska radīto satelītinterneta sistēmu Starlink.

Iekārtas pārbaude notika uz zemes Rīgas lidostā. Airbus A220-300 lidmašīnas salonu piepildīja pusotra simta airBaltic un Starlink darbinieku, testējot interneta kanāla jaudu.

airBaltic vadītājs Martins Gauss paziņoja, ka pirmie testi deva labus rezultātus.

Pašlaik aviokompānija un risinājuma piegādātājs strādā pie nepieciešamā papildu sertifikāta iegūšanas lidmašīnai (supplemental type certification), lai aprīkotu visu airBaltic floti ar Starlink interneta savienojumu. Tas ļaus pasažieriem izmantot internetu uzreiz pēc iekāpšanas lidmašīnā un darbosies gan uz zemes, gan gaisā.

Latvijas aviokompānija deklarē, ka interneta piekļuve būs bezmaksas visiem pasažieriem.

Pirmās lidmašīnas airBaltic plāno aprīkot ar Starlink iekārtām 2024. gadā. Sākotnēji aviopārvadātājs plānoja sākt šo procesu jau 2023. gadā, taču to pārcēla sakarā ar sertifikācijas kavēšanos.

Katrs lidmašīnas ar Starlink antenu saņem 500 megabitu sekundē, deklarē airBaltic. Ja visi 145 pasažieri uz Airbus A220-300 airBaltic lidmašīnas vienlaicīgi izmantos tīklu, katrs saņems 3,4 megabitu sekundē. Tas ir pietiekami, lai apmeklētu sociālos tīklus, ziņu vietnes vai skatītos straumētos video.

Starp lielām aviokompānijām Starlink risinājumu lidmašīnās jau izmanto ASV aviokompānija Hawaiian Airlines. Tā jau ir aprīkojusi dažas Airbus A321neo lidmašīnas ar satelītantēnām un plāno uzstādīt Starlink visiem saviem A321neo un A330 līdz 2024. gada beigām. Hawaiian Airlines šo pakalpojumu sniedz bez maksas visiem pasažieriem.

Komentēt