London Stansted sāk jauno gadu ar rekordu sasniegumiem janvārī.

London Stansted sāka 2024. gadu ar vēl vienu stipru pasažieru sniegumu, uzstādot lidostas aizņemtāko janvāri jebkad.

Stansted janvārī uzņēma 1,95 miljonus pasažieru, kas ir par 6,9% vairāk nekā pagājušā gada tajā pašā mēnesī un pārspēj iepriekšējo rekordu – 1,93 miljonus pasažieru, kas tika sasniegts 2019. gada janvārī.

Pasažieru skaits, kas izmantoja Londonas Stanstedu 12 mēnešu periodā, kas beidzās 2024. gada janvārī, sasniedza 28,1 miljonu, kas ir par 14,8% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Mēneša populārākās valstis bija Spānija, Itālija un Polija, savukārt aizņemtākās maršrutus bija Dublinai, Stambulai un Edinburgai.

Operatīvā snieguma ziņā janvārī bija spēcīgs, ar 99% izlidojošo pasažieru, kas caur drošības kontroli tika izlaisti 15 minūtēs vai ātrāk, un ar vidējo rindas laiku mazāk nekā četras minūtes galvenajos izlidošanas laikos.

Garets Pauels, Londonas Stanstedas vadītājs, teica:

“Es esmu ļoti priecīgs, ka mēs spējām piedāvāt vēl vienu stipru pasažieru sniegumu pagājušajā mēnesī, uzņemot vairāk pasažieru janvārī nekā jebkad agrāk Londonas Stanstedā, un tas seko rekordlielam decembrim.

“Es arī esmu priecīgs, ka mūsu pasažieri turpina pieredzēt raitu un efektīvu drošības operāciju, lidojot no lidostas, ko mēs plānojam uzturēt, uzņemot vairāk pasažieru, kad tie dodas brīvlaikos šomēnes, un gatavojoties, kā mēs ceram, ļoti aizņemtai Lieldienu sezonai nākamajā mēnesī.

“Gaidāmais gads visiem, kas saistīti ar Londonas Stanstedu, un miljoniem pasažieru, kas turpinās izmantot plašo izvēli, lielisko vērtību un ērtības, ko mēs varam piedāvāt, izskatās patiešām aizraujošs.

“Mēs šogad uzsāksim vairākus jaunus maršrutus, tostarp Royal Jordanian jauno lidojumu uz Amānu nākammēnes, British Airways lidojumus uz Nicu, Florenci un Ibicu, kā arī jaunus maršrutus no Ryanair, Jet2.com un Sun Express.

“Un mēs turpināsim virzīt uz priekšu mūsu investīciju plānus, lai pārveidotu lidostas pieredzi un operācijas. Tas ietvers jaunas EV uzlādes laukuma atklāšanu, darba uzsākšanu mūsu 14,3MW saules fermā, kā arī mūsu termināļa paplašināšanas dizaina detaļu pabeigšanu pirms pirmā būvniecības posma vēlāk šogad.”

Komentēt