Grieķija atkal iegūs tālās aviācijas lidmašīnas

Grieķijā atkal parādīsies tālās aviācijas lidmašīnas pēc tam, kad valsts lielākā aviokompānija Aegean Airlines pasūtīja četrus Airbus A321neo LR aviolainerus.

Šī lidmašīna ir populārā šaurķermeņa modeļa A321neo modifikācija, ko izmanto vidēja attāluma maršrutos. Tomēr A321neo LR versijā pievienoti papildu degvielas tvertnes, kas ļauj lidmašīnai lidojumus veikt 7,5 stundas.

Šādas īpašības ļaus Aegean Airlines atvērt tālās aviācijas reisus no Atēnām, kas iepriekš bija neiespējami, kā arī uzlabot servisu jau atvērtajos maršrutos, kuru ilgums ir no 4 stundām.

Kā potenciālos jaunos virzienus no Atēnām Aegean Airlines minēja Baireinu, Dohu un Amanu Tuvajos Austrumos, Lagosu, Adisabebu un Nairobi Centrālajā Āfrikā, Deli un Mumbaju Indijā, Almati Kazahstānā.

Šobrīd grieķu aviopārvadātājs izmanto standarta A321neo Eiropas lidojumiem ar 220 sēdvietām.

Tālās aviācijas A321neo LR Aegean Airlines samazinās sēdvietu skaitu līdz 180. Pateicoties tam, salonā tiks izveidota pilnvērtīga biznesa klase ar gultām krēsliem, bet ekonomiskajā klasē tiks uzstādīta izklaides sistēma ar individuālajiem ekrāniem. Tas kopā ar piekļuvi internetam lidojuma laikā ļaus pasažieriem pavadīt laiku ilgajos lidojumos.

Aegean Airlines sagaida saņemt visas četras A321neo LR līdz 2026. un 2027. gadam, bet 2024. gada otrajā ceturksnī detalizēti iepazīstinās ar jauno produktu.

Grieķijas tālās aviācijas flotes sākumā 2000. gados ietilpa plašķermeņa aviolaineri Boeing 747-200 un Airbus A340-300, ko izmantoja aviokompānija Olympic Airlines. Tomēr finansiālu grūtību dēļ aviopārvadātājs pārtrauca lidojumus 2009. gadā. Kopš tā laika Grieķijas aviokompānijām nav bijis tālās aviācijas lidmašīnu savā flotē.

Komentēt