“Codeshare” (kopējā koda līgums) lidojums ir tāds lidojums, ko piedāvā aviosabiedrība A, bet veic tās partneri – aviosabiedrība B.

Kā atpazīt “codeshare” lidojumu?

Parasti “codeshare” lidojumu var atpazīt pēc lidojuma numura – to veido lieli skaitļi, parasti lidojuma numurs ir intervālā no 6000 līdz 9000.

1. piemērs

Lidojuma numurs – KL6025. Taču tas var arī sākties no 3000 un būt AF 3614. Abi lidojuma numuri attiecas uz vienu un to pašu lidojumu, kura oriģinālais numurs ir DL 091. DL apzīmē Delta Airlines aviosabiedrību – tās pašas “Skyteam” alianses biedru. Šajā gadījumā KLM un Air France aviosabiedrības ir “codeshare” partneres, kas piedāvā lidojumu, bet pašas to neveic. Lidojumu veic Delta Airlines (ar mazu lidojuma numuru DL 091).

2. piemērs

EY454 ir Etihad aviosabiedrības lidojums no Abū Dabī uz Sidneju. Šim lidojumam ir vairāk nekā 15 atšķirīgu lidojuma numuru (piemēram, AF3829, KL 3938 vai NZ4254).

Kādēļ tiek piedāvāti “codeshare” lidojumi?

“Codeshare” lidojumus parasti piedāvā aviosabiedrības, kas ir vienas alianses (piemēram, Skyteam, Star Alliance vai One World) biedres. Piemēram, aviosabiedrība var piedāvāt lidojumu ar savu “codeshare” lidojuma numuru, bet pati to neveikt. Lidojumus veic alianses partneri. Tādā veidā var piedāvāt vairāk lidojumu.

Vai tas jums palīdzēja?

Saistīti jautājumi

Kā jāraksta vārdi un uzvārdi, rezervējot biļeti? Vai varu izvēlēties sēdvietas un pasūtīt papildu … Kā rezervēt vietu?

Pašreizējā ceļojuma informācija

Vairāk informācijas par Jūsu pašreizējo ceļojumu

Informācija par šajā vietnē izmantotajām sīkdatnēm

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas palīdz uzlabot mūsu piedāvātos pakalpojumus.

Rādīt vairāk
Visas sīkdatnes Nepieciešamās sīkdatnes